חודש ספטמבר - כפות הרגליים

Uncategorized Oct 03, 2021

 "Zen asks you to come out of the head and go to the basic source... When we speak of being 'grounded' or 'centred' it is this source we are talking about..."  

Osho Zen Tarot

אמרת הזן מייחסת משמעות רוחנית להיותך ממורכזת או מקורקעת. השיעורים החודש התכוונו להמחיש לך חוויתית את ההרגשה החושית של קרקע, שייכות והשתרשות. אפילו אם רק להרף עין, האם חשת את ההבדל בגוף בין לעמוד על הקרקע לבין להשתרש בקרקע? בואי נדמיין שלוש נקודות בכף הרגל, דרכן תדרכי את משקל גופך. הכח שתשלחי אל הקרקע ישוב אלייך. זהו חוק תנועה של ניוטון: כשאת מפעילה כח על הקרקע, הקרקע מפעילה כח השווה בעוצמתו ומופנה ישירות חזרה אלייך. י

משקל הגוף מחולק לשלוש נקודות עיקריות הממוקמות בכרית ובמרכז העקב (ראי איור). כמו מבנה כנסייה עם קשתות, הקשתות מעגנות את המשקל בנקודות החיבור אל הקרקע. משקל  הגוף נח על גבי הקשתות. ביציבה, הבהונות משוחררות וארוכות, נחות על הקרקע. מיומנות התנועה של כף הרגל משפיעה בריקוד על היצירתיות והתנועתיות של הגוף כולו.

בשיעורי טכניקה התמקדנו בהשתרשות ביציבה ותוך כדי...

Continue Reading...

הגיגים על שגרה חדשה אחרי משבר הקורונה, מידע אודות קורס ״הריקוד הפנימי״ ולוח השיעורים

Uncategorized Apr 22, 2021
״אני מרגישה שהשפה של הגוף היא מאד חדשה לי. והייתי רוצה להבין אותה יותר טוב כדי שהיא תהפוך להיות שלי. במובן הזה אבל לא רק הרגשי אלא גם הפיסי.״- משתתפת (קורס הריקוד הפנימי)
״כשאני רוקדת יש משהו שנפתח בי בצורה מאד מאד בולטת: אומץ יצירתיות שימחה חופש. כל מיני אלמנטים שהייתי רוצה להביא לחיים שלי. לא מצליחה, חלק כן אבל הייתי רוצה הכל. הייתי רוצה יותר ממה שאני מרגישה בריקוד - בחיים. ״ - משתתפת (קורס הריקוד הפנימי)

״אני רוצה שיפלו לי אסימונים. שכל מיני דברים שאני נוגעת, מתעסקת, חושבת, חשה, רוצה, לא יודעתדרך התנועה שיפלו. אני לא יודעת איך אואני רוצה לצאת מפה בסוף, הרבה יותר זקופה ויודעת מה אני רוצה לעשות. ולהרגיש בגוף יותר טוב.״- משתתפת (קורס הריקוד הפנימי)

״כשבאתי לא ממש ידעתי להגיד מה אני צריכה או רוצה…להוציא מהסטודיו לחיים את הכלים ופחות או יותר שזה יהיה לי כל הזמן. להתהלך עם זה יום יום. לא רק שעה פה שעה שם, שזה באמת יהיה חלק. אני מאד מאמינה בקשר גוף נפש ולפעמים בתוך החיים, החיים שואבים ואני לא תמיד מודעת. אני רוצה להוציא את זה מהסטודיו החוצה. שיהיה לי חלק. שאיפה...
Continue Reading...

לוח שיעורים 21.2.21-26.2.21

Uncategorized Feb 20, 2021

לוח שיעורים לשבוע 21.2.2021 - 26.2.2021

שיעור בדוג׳ו שדה - סמוך לבית העלמין של גני עם

יום ראשון - 16:00-17:00

יום חמישי - 8:30-9:30

בהרשמה מראש בבקשה, מותנה במינימום 6 משתתפות (הרשמה בוואטסאפ 054-4640641)

 שיעור בגן הקסום - בגינה בגני עם

ימי שני, רביעי, שישי  9:00-10:00

השבוע צפויים להיות ימים יפים. מוזמנות לבוא לרקוד בחוץ השבוע בשיעורים פרונטליים. על פי התקן מותר עד 20 משתתפות בשיעור. אין צורך בהרשמה מראש, פשוט להגיע. בבקרים בימי שני, רביעי ושישי ניפגש בגינה מאחורי בית העם בגני עם (״הגן הקסום״). השיעורים בגן הקסום משודרים בזום. י

השיעורים בדוג׳ו שדה (סמוך לבית העלמין של גני עם) יתקיימו השבוע ביום ראשון ב16:00 וביום חמישי ב8:30. שיעורים אלה מתקיימים עם מינימום 6 משתתפות ולכן ההרשמה מראש. י

Continue Reading...
Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.